GPON - справжня революція!
Звикайте до високих швидкостей і відмінній якості!


Технологія GPON: особливості та призначення

Призначення та технічні характеристики Розшифровується ця абревіатура як гігабайтні пасивні оптичні системи. GigabitPON (GPON) - технологія, яка передбачає побудову широкосмугових мереж мультисервісного доступу. Вона надає по оптичному кабелю з гарантованою якістю різні послуги: інтернет, телебачення і телефонію. GPON технологія передбачає проведення оптоволоконного кабелю прямо в квартиру або приватний будинок, це гарантує постійну високу швидкість підключення до мережі інтернет. В результаті абонент отримує весь потенціал оптоволоконного кабелю, на відміну від технології ADSL, при якій канал виділяється на один багатоквартирний будинок і ділиться між всіма користувачами. GPON обладнання дозволяє забезпечити швидкість доступу до мережі інтернет від 10 Мбіт/с до 25 Гбіт/с Для підключення абонента до GPON необхідно встановити модем ONT (Optical Network Terminal), який має вбудований Wi-Fi, що дозволяє заходити в інтернет з будь-якого пристрою. Цифрова телефонія по GPON технології дозволяє підключити декілька телефонних номерів. Також доступні додаткові послуги: телеметрія, відеоспостереження, охоронно-пожежна сигналізація.
 
 

Переваги технології GPON

До переваг даної технології відносяться наступні:
- оптоволокно заводиться безпосередньо до абонента;
- канал має високу пропускну здатність;
- можливість одночасного підключення одного пристрою декілька послуг;
- відсутня проміжне обладнання на ділянці від абонента до АТС (світчі та інше);
- у оптоволоконном кабелі немає електрики, в результаті йому не страшно вплив вологи, а для користувача, що не існує небезпеки удару електричним струмом.

Недоліки

До мінусів GPON технології можна віднести тільки те, що оптоволоконний кабель досить чутливий до перегинів, тому категорично не рекомендується прокладати його по квартирі, укладати в плінтуси. В такому випадку кабель може зламатися або зменшиться його пропускна спроможність. Проблему можуть створити і домашні тварини, які прямо-таки небайдужі до GPON технологій :) . Висновок Послуги GPON технології мають широкий спектр використання з точки зору споживчих характеристик і функціональних можливостей. Ця технологія зручна для користувача, вона стабільна та перспективна. Але є один момент, який необхідно врахувати у майбутньому абоненту, за неписаними правилами модем монтують біля отвору, через який затягнули оптоволокно, тим самим скорочується протяжність лінії, відповідно, необхідно передбачити наявність розетки 220 В поряд з установкою оптичного терміналу.
 

Що таке оптоволоконний кабель

Даний тип провідників розрахований тільки на передачу світлового імпульсу, який несе певну інформацію. Саме тому його використовують для передачі даних, а не в якості живильної системи. При цьому оптоволоконний кабель дозволяє збільшити швидкість порівняно з металевим провідником у кілька разів, а при своїй роботі не має побічних ефектів у вигляді втрати якості на великих відстанях або нагрівання провідника. Найбільшим перевагою є те, що на посилаємий сигнал практично неможливо вплинути з боку, а значить, він не піддається впливу блукаючих струмів і не потребує екранування. Принцип дії роботи такого провідника в домашніх умовах можна спостерігати в оптоволоконних лампах-каганцях. За спеціальним провідникам проходить світловий імпульс, який може володіти не тільки певною періодичністю, але і кольором. В цей час на іншому кінці його приймає пристрій, що перетворює сигнал в необхідну форму.
AK ISP 2013-2019